Termowizja, Testy Szczelności Budynków

Termowizja

Termowizja

Badanie termowizyjne inaczej Termowizja, to skuteczna i bezkonkurencyjna metoda diagnostyczna szczelności budynków. Polega na bezinwazyjnym pomiarze i przeanalizowaniu rozkładu temperatur na powierzchniach przegród. Dzięki termogramom, czyli zdjęciom termowizyjnym, jesteśmy w stanie określić niekorzystne zjawiska zachodzące w budynku oraz przyczyny ich powstawania.

Podobno „jeden termogram wart jest tysiąca słów”

Termowizja Warszawa. Termogram, wynik badania kamerą termowizyjną.
Termogram
Termowzija Olsztyn. Kamera Termowizyjna FLIR.
Kamera Termowizyjna FLIR

Cele Termowizji

Nasi klienci stawiają różne cele badaniu termowizyjnemu. Jesteśmy w stanie:

Termogram Gdańsk. Mostek termiczny znaleziony przy pomocy kamery termowizyjnej.
Liniowy mostek termiczny połączenia żelbetowej płyty balkonowej ze ścianą zewnętrzną.
Termowizja Gdańsk. Nieszczelny budynek ukazany na termogramie z kamery.
Miejscowe ubytki izolacji termicznej stropu przy przejściach krokwi przez strop.

Ograniecznia Termowizji

Pomiary termowizyjne obiektów jednorodzinnych i komercyjnych warto połączyć z testem szczelności powietrznej budynku (Blower Door Test). Umożliwi to Inwestorowi otrzymanie kompletnej informacji o stanie budynku:

Przeprowadzając badanie termowizyjne przy naturalnej różnicy ciśnień (bez użycia wentylatora Blower Door) termografista zlokalizuje jedynie część nieszczelności powietrznych, które w danym momencie będą widoczne dla kamery termowizyjnej (będą zasysały chłodne powietrze do wnętrza budynku). W zależności od siły i kierunku wiatru większość ubytków pozostanie niewidoczna. Dotyczy to zwłaszcza izolacji poddaszy, które często stanowią główne źródło problemów.

Poniżej przedstawiamy termogramy tych samych miejsc wykonane przy naturalnej różnicy ciśnień oraz kilka minut po włączeniu wentylatora (zbudowano podciśnienie w budynku o wartości 50 Pa). Widać wyraźnie, ze dopiero po wytworzeniu podciśnienia wszystkie ubytki są widoczne pozwalając na właściwą diagnozę obiektu:

Porównanie skuteczności Termowizji i Testów Szczelności Budynku Blower Door Test.

Wycieki Wodne

Lokalizacja wycieków nigdy nie była prostsza. Gwarantujemy szybką i dokładną metodę znalezienia źródła wycieku instalacji CO przy pomocy kamery termowizyjnej.

Nieszczelny balkon zlokalizowany przy pomocy badania termowizyjnego w Warszawie.
Woda wyciekająca spod styropianu.
Badanie termowizyjne Olsztyn lokalizacja nieszczelności rur centralnego ogrzewania.
Lokalizacja rur CO.

Sprzęt Termowizyjny

Korzystamy z profesjonalnego sprzętu topowego producenta. Jest to kamera Flir T335 o wysokiej rozdzielczości detektora podczerwieni (320 x 240 pikseli). Obsługiwany zakres temperatur : od -20°C do 650°C i duża czułość gwarantują wysoką dokładność pomiarów a przekazane Klientowi termogramy są bardzo czytelne.

Podczas pomiarów korzystamy także z innych urządzeń:

Kamera Termowizyjna Olsztyn i sprzęt do badania termowizyjnego.