Opinie

Zadowolony klient buduje nasz sukces. Dlatego każdego dnia dostarczamy usługi na najwyższym poziomie i wychodzimy naprzeciw jego oczekiwaniom. Mamy nadzieję, że znajdą się Państwo w gronie naszych zadowolonych klientów. Poznaj opinie osób, które zaufały naszej wiedzy i doświadczeniu.
Jerzy Wacholski
Jerzy Wacholski
12/11/2021
Pan Paweł bardzo profesjonalnie podchodzi do tematu. Posiada odpowiedni sprzęt najwyższej klasy. Jednak co bardzo ważne posiada także wiedzę i doświadczenie, które pozwala zrobić pożytek z urządzeń. Podejście proklienckie, elastyczne - takie jakie właśnie powinno być. Wykonany dla mnie test szczelności przebiegł profesjonalnie, sprawnie i tak jak się umówiliśmy. Trwał 2-3 godziny co pokazuje, że testy trwają tyle ile potrzeba, nie ma pośpiechu - jest czas żeby dokładnie wszystko na własne oczy zobaczyć, zrobić swoje zdjęcie (ponad to, które robi Pan Paweł). Podsumowując - polecam :)
anna beta
anna beta
11/11/2021
Bardzo polecam . Profesjonalne wykonanie pracy oraz podejście. Szybko i solidnie
Radosław Zieliński
Radosław Zieliński
09/11/2021
FENOMANALNE doradztwo z zakresu budowy domu - niesamowita wiedza, którą p. Paweł fachowo się dzieli. Klient na każdym etapie jest o wszystkich podejmowanych działaniach szczegółowo informowany. Najlepsza inwestycja w trakcie budowy domu! Skorygowanie błędów wykrytych podczas testów pozwala na oszczędności w kolejnych LATACH użytkowania domu. Ogromna wiedza, bardzo duże doświadczenie, profesjonalny sprzęt, wysoka kultura osobista – to tylko niektóre cechy, dzięki którym POLECAM Blower-Door testy-szczelności.pl !
Jaroslaw Latalski
Jaroslaw Latalski
07/11/2021
Uważam, że test szczelności budynku to jedne z najlepiej zainwestowanych pieniędzy. Tak - właśnie zainwestowanych - bo przekłada się to na wysoką sprawność eksploatacyjną budynku i wymierne korzyści w przyszłości. Firma testy-szczelnosci.pl prowadzona przez Pana Pawła jest gwarantem wykonania takiej usługi na najwyższym poziomie. Przed przystąpieniem do pomiarów omówiliśmy szczegółowo co i w jaki sposób będzie robione. Wyjaśnił zaplanowane działania i wyczerpująco odpowiedział na wszystkie pytania. Po wykonaniu usługi otrzymałem szczegółowy raport z badania wzbogacony o filmy z pomiarów. I choć wynik testu był bardzo dobry, to znalazło się kilka miejsc, które można było jeszcze poprawić. Wszystkie te punkty zostały wskazane w sprawozdaniu -- i co ważne -- zawierało ono nie tylko informacje co należy zrobić, ale również jak należy to zrobić, aby było OK (!!). Taki protokół oraz rzeczowa dyskusja z właścicielem firmy to bardzo cenna wiedza dla każdego inwestora. Gorąco polecam kontakt z firmą nawet na wcześniejszym etapie budowy, aby z wyprzedzeniem zaplanować działania i dopilnować właściwej jakości wykonania; a na test umówić się wtedy, gdy jest łatwo poprawić ewentualne błędy. Na zakończenie podkreślę też bardzo dobry kontakt z Panem Pawłem i wysoką kulturę osobistą. A w branży budowlanej nie są to rzeczy oczywiste...
PF IT
PF IT
27/07/2021
Blower Door test to chyba najbardziej sensownie wydane pieniądze podczas budowy. Sama jakość i grubość materiału izolacyjnego jak również super pasywne okna niewiele dają jeśli są nieszczelne. Z polecenia zdecydowałem się na skorzystanie takiego testu przeprowadzonego przez pana Pawła. Pan Paweł ma chyba największe doświadczenie w Polsce w przeprowadzaniu takich testów i to jest odczuwalne od pierwszego momentu. Bardzo spokojnie i rzeczowo potrafi przedstawić cały proces, wytłumaczyć wszystkie zagadnienia podczas samego testu i co najważniejsze, pan Paweł potrafi bardzo fachowo doradzić, jaki będzie najlepszy sposób dla konkretnego budynku, żeby wyeliminować słabe miejsca i to niewielkim kosztem i to samemu. W 100% polecam!
Slawek
Slawek
29/03/2021
Pan Paweł to profesjonalista dla którego nie ma "sztucznych" problemów. Dzięki swojej aparaturze pomiarowej znajduje błędy w sztuce budowlanej i bez ogródek informuje co zostało źle zrobione i jak należy to poprawić. Polcam Pana Pawła szczególnie przed etapem wykończeniowym. Pozdrawiam Sławek
Piotr Krzemiński
Piotr Krzemiński
20/02/2021
Skorzystałem i polecam z 3 powodów. 1. Paweł to profesjonalista. Rzeczowo i spokojnie odpowiedział na wszystkie moje pytania. A w budowlance to rzadkość. 2. Paweł to kopalnia wiedzy i doświadczenia. Od nikogo nie dowiedziałem się tyle o porządnej budowie domu, co od niego. Wskazał najczęściej popełniane błędy, obalił stereotypy i naprawił nasz dom tam, gdzie była taka potrzeba. 3. Szczelny dom = dbanie o środowisko i własny portfel. Podsumowując - każdy kolejny budynek, który przyjdzie mi jeszcze wybudować, z pewnością zostanie sprawdzony przez Pawła.
Artur Niewrzędowski
Artur Niewrzędowski
07/02/2021
Budowa domu to dla większości ważny etap życia. Do budowy domu przygotowywaliśmy się kilka lat. Sami nadzorowaliśmy cały proces budowy i wykańczania. Zdecydowaliśmy się zweryfikować czy nasze podejście było odpowiednie i jakich błędów nie uniknęliśmy. Zdecydowaliśmy się na wykonanie testu szczelności budynku oraz analizy nieszczelności przy użyciu kamery termowizyjnej. Pan Paweł przed przystąpieniem do pomiarów wszystko szczegółowo nam omówił i wyjaśniał na każdym kroku podejmowane działania. Dzięki temu czuliśmy się bardzo komfortowo i z niecierpliwością czekaliśmy na werdykt. Raport z testu szczelności budynku nas bardzo miło zaskoczył, gdyż okazało się, że nasz dom jest „dopieszczony”, a niewielkie kwestie, które wykrył Pan Paweł są łatwe do poprawienia. Pan Paweł jest skarbnicą wiedzy w zakresie analizy budynku, jego szczelności. Sprzęt, jakim dysponuje jest z najwyższej półki, ale nie to świadczy o najwyższej jakości jego usług – gdyż nawet użycie najlepszej aparatury bez wiedzy i odpowiedniego podejścia do każdej inwestycji nie gwarantuje właściwej analizy. Pan Paweł jest przykładem Fachowca przez wielkie "F", gdyż umie połączyć nabywaną przez lata wiedze ze wsparciem technologicznym. Ktoś mógłby zapytać się po co wydawać pieniądze po zakończeniu budowy, jak jesteśmy zachwyceni rezultatem i komfortem użytkowania nowego domu. Często te niewielkie niuanse wykryte i skorygowane na początku nie przyczyniają się z biegiem czasu do „większych” tematów, które wraz z eksploatacja budynku zapewne będą się pojawiały. Dla nas osobiście wykonany test był także potwierdzeniem, że opłacało się dbać o każdy element podczas budowy własnego, wymarzonego domu.
Kamil k
Kamil k
02/09/2020
Pełen profesjonalizm! Gdybym nie zdecydował się na doradztwo i testy m.in. Blower Door, wykonane przez Pana Pawła, straciłbym po wielokroć. Szczelność przede wszystkim. Gdyby nie testy - stolarka okienno-drzwiową o wysokich parametrach termicznych byłaby nieszczelna (producent usuwał usterki 3 krotnie = do skutku), odzysk ciepła wentylacji mechanicznej nie miałby sensu, podobnie jak inwestycja w większą termoizolacje przegród. Po realizacji zaleceń dotyczących uszczelnień budynku obniżyliśmy parametr n50 ponad 3 krotnie. Dziękuje!

Polecam każdemu, kto chce miec pewność, że jego dom będzie szczelny. Wiedza Pana Pawła jest na prawdę imponująca, a do tego przekazana w bardzo zrozumiały sposób. W ciągu kilku godzin widzimy „słabe” punkty naszej budowy (sama termowizja nie „wyłapuje” większości nieszczelności). Jeszcze raz dziękuję, za współpracę i szczerze polecam

Anna Cieszkowska

O istnieniu firmy Pana Pawła Ejsmonta dowiedziałem się od znajomego architekta. Szukałem ludzi z wiedzą i doświadczeniem, w celu sprawdzenia wolnostojącego domu, który chciałem kupić. Z racji tego, że dom miał już ponad 20 lat, należało w sposób odpowiedni ocenić jego stan techniczny z naciskiem na termoizolację. Okazało się, że pod względem technicznym dom był w stanie dobrym. Test szczelności wykazał, że wymagany jest gruntowny remont dachu. Bez tego sprawdzenia nie byłbym w stanie ocenić gdzie należy uszczelnić poszczególne pomieszczenia, gdzie zajrzeć, a już na pewno nie wiedziałbym, że tyle ciepła ucieka przez dziurawy jak sito dach. Wiedza, którą uzyskałem pozwoliła mi wynegocjować nową, satysfakcjonującą cenę. Po przyjrzeniu się bliżej wykonanej usłudze uważam, że obowiązkiem każdego przyszłego inwestora jest wykonanie takiego sprawdzenia już na etapie surowego stanu zamkniętego. Na pewno pozwoli to poprawić obecny stan niskim kosztem. Niestety naprawy budynku po jego wykończeniu będą wymagały remontu, który tani i szybki już nie będzie. Usługa wykonana przez Pana Ejsmonta była na bardzo wysokim poziomie.

Łukasz Sielawa

polecam

Podsumowując moją gehennę jaką przeszedłem od momentu zaczęcia już moich działań na budowie, do momentu pomiaru szczelności: dziś powiem, że była to kolejna dobra podjęta decyzja. Sprawdzenie swojej pracy ma sens, sprawdzenie pracy ekipy która pracuje dla kogoś i bierze za to grube pieniądze ma sens również. Myślę, że takie testy powinny być standardem na każdej budowie, zwłaszcza przy budowaniu nowych domów na etapie przed zaczęciem wykończenia.

Klimek Łukasz

1. Koncepcja budynku, zakładane cele.
Oglądając w telewizji programy odnośnie nowoczesnego budownictwa natknąłem się na koncepcję budynków takich jak: „Zero Energy House”, Domy Pasywne i Energooszczędne. Idea budowy domu, który będzie samowystarczalny lub o bardzo niskich kosztach utrzymania, a jednocześnie przytulny wydawała mi się bliska mojej wizji nowego domu. Pamiętam jak szukałem dostępnych technologii budowy domów, które pozwalały na osiągnięcie parametrów zbliżonych do domu pasywnego jednak nie odbiegały znacznie od aktualnych cen za materiały budowlane. Rozważaliśmy dom w systemie kanadyjskim, tzw. „Domy z Bali”, Domy z prefabrykatów, jak i budowanie konwencjonalne z uwzględnieniem aktualnie wiodących materiałów izolacyjnych. Spodobała mi się koncepcja bardzo dużych przeszkleń nadających lekkości konstrukcji domu.
2. Wybór materiałów, technologii, systemów.
Odwiedzając targi budowlane natknąłem się na technologię IZODOM 2000 – i ich system szalunku traconego. Okazał się, że system pozwala na adaptację niemalże każdego projektu i wykonanie go w 3 klasach energetycznych. Standard (5cm styropianu, jako warstwa zewnętrzna), King Blok (10cm) i Super King Blok (25 cm) . Wykonanie projektu powierzyłem przeszkolonemu i zaznajomionemu w technologii architektowi. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę podpisałem umowę bezpośrednio z firmą IZODOM 2000. Od której otrzymałem najkorzystniejszą ofertę.
Zdecydowałem się na system Super King Blok, aby uzyskać parametry najbliższe do zakładanego celu pasywności. Kompletny system od fundamentów po sam dach, wizyty na budowach i rozmowa bezpośrednio z inwestorami ostatecznie przekonały mnie do wyboru tej technologii. Bardzo spodobała mi się koncepcja łączenia bloczków na specjalne zamki, które mają eliminować mostki termiczne. Ekipa budowlańców wykonała prace bardzo staranna i rzetelnie.
3. Oczekiwania przed 1 testem.
Spodziewałem się dużo lepszego wyniku. Zdecydowanie uwierzyłem, że zakładając dopracowaną technologię ustrzegę się typowych błędów, które można w miarę szybko i bez większych kosztów wyeliminować. Oczekiwałem, że wynik na poziomie 1 wymiany na godzinę jest do osiągnięcia.
4. Wrażenia po 1 teście.
Przede wszystkim trochę się zawiodłem. Tylko to nie był zawód, który mnie zniechęcił, raczej zmotywował. Po rozmowie z Panem Pawłem okazało się, że są to dość typowe problemy domów, wykonanych w tej technologii. Najgorzej wyszły uszczelnienie dachu, ściany kolankowe, zabezpieczenie murłaty, nieszczelność płyty fundamentowej i montaż okien. Całkowicie nie spodziewałem się, że nieszczelności mogą pokazać się w łączeniach desek w konstrukcji dachu. Wynik 1,7 wymiany na godzinę nie pozwalał na to, aby zainwestowane pieniądze i czas poszły na marne.
5. Prace uszczelniające.
Dach, ściany kolankowe i łączenia konstrukcji dachu, zostały uszczelnione pianą natryskową – około 10-15cm warstwą. Pod folią okalającą murłatę oraz do uszczelnienia podłogi został wykorzystany wysoko elastyczny klej. Ściany kolankowe pod murłatami zostały zaciągnięte klejem i siatką. Montaż okien został zareklamowany do producenta.
6. 2. test – poprawki i skutki.
Przy drugim teście skupiłem się na potwierdzeniu, że wykonane prace okazały się wystarczające. Wynikły delikatne problemy z doszczelnieniem dachu, ale udało je się wyeliminować w trakcie testu. Dodatkowo uszczelniono wszystkie przejścia przez ścianę kanałów wentylacyjnych i przewodów elektrycznych. Wynik 0,65 wymiany na godzinę uspokoił mnie, że już nie dużo brakuje do poziomu domu pasywnego. Podczas 2 testu jeszcze nie zostały poprawione okna.
7. Wnioski.
Instalatorzy systemów wentylacji jak i inwestorzy żyją w błogiej nieświadomości. Instalator wykonuje montaż, sprawdza przepływy, ustawia anemostaty i znika z budowy. Inwestor najczęściej zostaje sam z problemami, które z czasem się kumulują. A wynikają one, że wentylacja po prostu nie działa.
Z całą pewnością wiedza, którą posiada Pan Paweł jest nieoceniona w przypadku, gdy inwestor nie ma pojęcia o typowych problemach z uszczelnieniem domu. Niektóre zdjęcia i filmy są naprawdę spektakularne.
8. Co zmieni Pan w całym procesie budując następny dom?
Z całą pewnością skupiłbym się bardziej na istotnych elementach jak:
– przyklejenie folii pod murłatą na etapie budowy konstrukcji dachu,
– 30cm warstwa izolacji na krokwiowej powinno zostać wykonana przez wyspecjalizowaną ekipę, która skupi się na detalach. Uszczelnieniu połączeń między płytami i połączeniu membrany dachowej ze ścianą. Tak, aby dom razem z dachem tworzył zamkniętą całość.

p. Maciej Gałczyński

Chcesz nawiązać współpracę?
Skontaktuj się z Nami!