Termowizja

Wydaje Ci się, że płacisz za ogrzewanie więcej niż powinieneś, ale nie wiesz gdzie dokładnie leży problem? Badanie termowizyjne sprawdzi jakość izolacji i zdiagnozuje przyczyny powstawania niekorzystnych zjawisk w Twoim budynku. Pozwala ono również na znalezienie źródła wycieku instalacji CO. Zleć badanie i dowiedz się jak usunąć te problemy i obniżyć koszty ogrzewania.

Kiedy wykonać badanie?

Badania termowizyjne wykonujemy tylko w okresie grzewczym przy stabilnej różnicy 15 K, a najlepiej 20 K pomiędzy wnętrzem a otoczeniem. Możemy przeprowadzić je w budynku ogrzewanym.

Czy termowizja wystarczy?

Jeżeli chcemy sprawdzić izolację termiczną konkretnego elementu, np.: pakietu szybowego okna albo ścianę murowaną ocieploną styropianem – badanie termowizyjne w odpowiednich warunkach będzie wystarczające.

Jeżeli jednak chcemy dowiedzieć się, gdzie występują największe straty energii lub chcemy sprawdzić uszczelki i montaż okna, ścianę w technologii szkieletowej czy ocieplenie dachu – badanie termowizyjne należy połączyć z testem szczelności powietrznej. Dostarczy to inwestorowi kompletu informacji o budynku i przegrodach: zlokalizujemy mostki termiczne, sprawdzimy jak dużo powietrza niekontrolowanie przecieka przez przegrody, określimy czy ta wartość jest korzystna, czy zbyt wysoka oraz zlokalizujemy wszystkie nieszczelności obudowy budynku. Sama termowizja przy naturalnej różnicy ciśnień pozwoli na zlokalizowanie tylko części luk powietrznych i sprawdzenie izolacji termicznych, ale nie ich powietrzno-szczelności. W zależności od siły i kierunku wiatru 70% ubytków pozostanie niewidocznych. Dotyczy to zwłaszcza izolacji poddaszy, które często stanowią główne źródło problemów.

Jak działa termowizja?

Termowizja polega na bezinwazyjnym pomiarze i przeanalizowaniu rozkładu temperatur na powierzchniach przegród, co umożliwia wykrycie mostków termicznych i nieszczelności (przy połączeniu z testem szczelności) . Dzięki termogramom, czyli zdjęciom termowizyjnym, jesteśmy w stanie:

znaleźć wady izolacyjne i mostki termiczne przegród budynku,

znaleźć nieszczelności przegród, stolarki i sprawdzić poprawność jej osadzenia (tylko razem z testem)

określić przyczyny powstawania zagrzybienia,

określić priorytety termomodernizacyjne przed remontem / dociepleniem budynku,

sprawdzić stan izolacji budynku przed zakupem,

zlokalizować rury oraz wycieki instalacji CO.

Chcesz nawiązać współpracę?
Skontaktuj się z Nami!